Noc s Andersenem

před 3 měsíci, 5.4.2022

Noc s Andersenem je akce knihoven na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovně (nebo ve škole) u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře, Hanse Christiana Andersena. Akce se koná i na základních školách a my jsme se opět k této akci připojili.

Naše Andersenová párty začala v 16 hodin příchodem dětí. Po uložení věcí jsme začali tvořením. A protože našim tématem bylo - Jaro, vyráběli jsme jarní květináče, které si děti pomalovaly a vyzdobily dle vlastní fantazie. 

V 18 hodin jsme se přesunuli do místní knihovny, kde nás čekal zajímavý program. Děti se musely vžít do role knihomola a splnit sedm úkolů, které pro ně v knihovně připravili. Za každý splněný úkol děti dostaly razítko dle vlastního výběru. Po skončení programu v knihovně jsme se přesunuli zpět do školy kde nás čekala velice lákavá večeře - párek v rohlíku. Po večeři byla pro děti připravená stezka odvahy setmělou školou. Na konci stezky na děti čekal kostlivec, který dětem předal odznak za odvahu. Děti byly velice odvážné. 

Po skončení se děti uložily do spacáku, a byla jim přečtena pohádka na dobrou noc. Na snídani jsme pro děti připravily raut z moučníků, které pro nás rodiče nocležníků připravili. Po snídani jsme si zabalili věci a po prázdné škole si děti stihly zahrát na schovávanou.

Nocležníkům děkujeme za účast a rodičům za výtečnou snídani.

 Burešová, Michková, Vařechová

Plánované akce a aktivity

Žádné aktuality k zobrazení