Osvětim 2018

před 6 roky, 3.6.2018


              Dne 28. května se žáci naší deváté třídy zúčastnili vzdělávacího zájezdu do polského města Osvětim. Čas odjezdu od školy byl v brzkých ranních hodinách - již v 5 hodin ráno. V tento den jsme tedy museli vstávat velmi brzy. V našem autobuse jsme jeli ještě společně se ZŠ Polešovice. Po čtyřhodinové cestě jsme dorazili do již výše zmíněné Osvětimi.  
Zde nás čekalo slunečné počasí a teplota okolo 25 stupňů.   

              Nejdříve jsme procházeli prostory a budovami místa zvaného Auschwitz (u nás známého spíše pod pojmem Osvětim). V části tohoto programu jsme se dozvěděli mnoho informací o historii tohoto koncentračního tábora a tyto informace byly doprovázeny i velkými dobovými fotografiemi. Muzeum Osvětim pro letošní české zájezdy upravilo a zpřístupnilo dům, který je věnován České republice a období 2.světové války a především pak tématu holocaustu.    
               Po absolvování první části programu jsme se přesunuli do místa zvaného Březinka (Birkenau). Zde jsme absolvovali druhou část programu, ve které jsme prošli několik budov velmi rozsáhlého vyhlazovacího komplexu a dozvěděli jsme se o jejich historii a hlavně o tvrdých podmínkách lidí,kteří v nich žili.
             Po absolvování druhé části náš program skončil a vydali jsme se zpět domů. Po cestě jsme si dali ještě jednu příjemnou zastávku,během které jsme nakoupili domů nějaké sladkosti. Cesta zpět nám utekla poměrně rychle a včas jsme dorazili ke škole, kde jsme náš zájezd úspěšně ukončili.                    
     

                                                                                                                                                                                                Mgr. Petr Mezulianík