22. družina dětem

před 4 roky, 19.5.2020

Pamatujete si tuto skládačku z dětství? Vyráběli jste si ji s kamarády ve škole nebo se sourozenci? Stačila na to jen tužka, papír, trocha kreativity a na celé odpoledne jste měli o zábavu postaráno.

Myslím, že taková skládačka bude bavit i dnešní děti. Mohou při její výrobě samy vymýšlet úkoly i malovat obrázky, jen těm menším budete muset asi trochu pomoci. Takže do toho!

Když chceme skládat nebe, peklo, ráj, musíme si připravit papír ve tvaru čtverce libovolné velikosti. Přeložený napůl vypadá jako trojúhelník. 2 rohy ohraničující nejdelší stranu trojúhelníku vezmeme každý do jedné ruky a přeložíme na sebe. Potom papír rozložíme a vznikne čtverec, který má od každého rohu čáru od přeložení. Tyto čáry vytváří kříž veprostřed papíru. Vezmeme postupně každý roh a přehneme jej do středu papíru. Vznikne opět čtverec, ale menší než ten první. Otočíme ho tak, aby byly rohy, které se otevírají směrem dolů. Celý postup s ohýbáním rohů  do středu opakujeme. Přeložíme napůl s rohy, které se otvírají, dovnitř. Do kapsiček vzniklých z rohů strčíme prsty - a je to! Teď už jen dovnitř skládačky napíšeme různé úkoly a horní plošky kapsiček ozdobíme obrázky.

Příjemnou zábavu a krásný den přeje všem Vendula.

Plánované akce a aktivity

Žádné aktuality k zobrazení