Barevné snění Barbory Havlíčkové

před 7 roky, 1.10.2017

V rámci letošních kunovských Hodů byla ve společenském sále Panského domu otevřena mimořádná výstava. Kromě několika soch řada menších i rozměrných pláten. Autor? Paní Barbora Havlíčková z Uherského Ostrohu. Jestli vám je to jméno povědomé, na naší škole pracuje jako asistentka pedagoga. Určitě si nenechte prohlídku výstavy ujít, máte možnost ještě do středy 4. října. Budete ohromeni barevností, ale hlavně, ani na okamžik nezapochybujete o tom, že máte před sebou dílo opravdového umělce. 

Dejme slovo raději autorce:

"Již v raném dětství bylo pro mě pocitem štěstí, energií uchopit do rukou štětec s barvami a jen tak jakoby čmárat. Zůstala mně tato terapie, která mě převede na zcela jiný pól všednosti. Ponořím se do mého vnitřního já. Mám ráda tento pocit, kdy na mě nikdo nemůže. Jsem sama se sebou.

Miluji barevnost, možná to i někdy přeháním. Myslím si ale, že je moc důležité rozzářit aspoň v myšlenkách život a přenést jej na nějaký upravený podklad.

Vkládám do svých obrazů různé přírodní materiály (textilie, kousky drátů, plechů, kamínků...), ale někdy je nechám jen tak volně. Vše má souvislost. Život se skládá z maličkostí, ale najít někdy energii není zrovna maličkost. Propojením dobra a zla... jemnosti a drsnosti se stává život skutečným."