Čtvrťáci na dopravním hřišti

před 7 roky, 7.6.2017

Čtvrťáci na dopravním hřišti

V pondělí 5. 6. se čtvrťáci vydali do Uh. Hradiště na dopravní hřiště. Čekala je druhá část dopravní výchovy, která navazovala na podzimní výuku.

Nejprve si děti zopakovaly pravidla silničního provozu a poté následoval obávaný test. Po vyhodnocení testu, který děti zvládly, si všichni vyzkoušeli jízdu zručnosti. U některých byla vidět malá nervozita, ale vše dopadlo dobře – všichni projeli vytyčenou trať, i když někteří ne úplně čistě. Pak už následovaly jízdy na dopravním hřišti, kde fungovaly semafory, železniční přejezd. Děti musely dodržovat předpisy, vyzkoušely si i jízdu po kruhovém objezdu, dávání přednosti zprava a další dovednosti.

Po úspěšném absolvování jízd žáci obdrželi průkaz cyklisty.

Všem dětem přeji hodně kilometrů bez nehody a krásné chvíle strávené jízdou na kole.