Cyklistický výlet V.A

před 6 roky, 27.6.2018

20. 6. 2018 se uskutečnil cyklistický výlet žáků V. A na Modrou a Velehrad pod vedením paní učitelky Smělíkové a Juráskové. Žáci nejprve navštívili lapidárium, dále botanickou a sladkovodní expozici Živá voda. Zde je zaujal prosklený tunel ve sladké vodě, který se nachází v hloubce 3,5 metrů pod vodní hladinou s dvoumetrovými rybami – známé jako vyzy. Následně se přesunuli do historické doby našich Slovanů v Archeoskanzenu Modrá, kde absolvovali vzdělávací program s ukázkami dobových řemesel, který žákům názorně předvedl život na Velké Moravě v 9. století. Někteří si vyzkoušeli dobové zbraně, zbroj a výcvik velkomoravských bojovníků, všichni si zastříleli z luku. Výlet se vydařil, žáci si odnesli nezapomenutelné zážitky, počasí bylo krásné a nálada výborná.