před 8 roky, 1.6.2016

Celý týden jsme ve školní družině věnovali ekologii. Povídali jsme si o životním prostředí a o tom , jak mohou i děti přispět k jeho ochraně, o recyklaci materiálů, o nebezpečném odpadu, no témat bylo hodně.

Děti vytvořily papírovou zeměkouli a každý si k ní dokreslil svou ruku jako důkaz spolupráce. Potom společně vytvořily nástěnku  na téma třídění odpadu a vyrobily krabici na vytříděný papír. Kryštof Galář a Hynek Hanzalík dokonce  vytvořili své vlastní projekty na recyklaci. Žáci první třídy namalovali svoji vlastní planetu, kterou pojmenovali Sklavoun.

Starší děti si vyplnily test -Co je  správně- a mile překvapily svými znalostmi. Potom se děti rozdělily na dvě družstva a zahrály si AZ kvíz, během kterého se zároveň seznamovaly s významem  odborných výrazů, které se v ekologii používají.

Na závěr všichni přidali svůj podpis k některé z činností na ochranu životního prostředí a tím slíbili, že budou svoji planetu ochraňovat

Plánované akce a aktivity

Žádné aktuality k zobrazení