Den Země na planetě Česko

před 6 roky, 23.4.2018

Den Země jsme si připomněli návštěvou filmového představení Planeta Česko v hradišťském kině Hvězda. Poutavé záběry netušených zbytků divočiny na našem území nás zaujaly, čehož důkazem jsou i následující žákovské práce:

Pochvala Zemi

Chválím tě, že na tobě jsou zvířátka, se kterými se mohu kdykoliv pomazlit a mohu je mít ráda. Chválím tě, že na tobě mohou žít rodiny, které mohou zažívat různé šťastné okamžiky. Chválím tě, že na sobě máš hory, díky kterým se horolezci baví lezením a pěkným výhledem. Chválím tě, že máš školy, díky kterým se děti učí být chytré, aby si v dospělosti našly dobré povolání, kterým zvládnou uživit svoji rodinu. A chválím, že máš na sobě dost potravy pro všechny živé tvory.

Eliška Bělohradová, 4. roč.

Pochvala Zemi

Za nádherné rostliny, za obrovské moře i řeky. Za tajemná zvířata, která mají tajemství, jež nám nechtějí dát. Děkujeme za rodiny, které jsi nám dala. Děkujeme za nádhernou přírodu, ze které se nám tají dech. Děkujeme za zvířecí kamarády. Nádhera Země se nedá vypovědět. Chválím tě za stromy, které překypují krásou.

Eliška Lorencová, 4. roč.