Dvě zlaté medaile našich střelců

před 8 roky, 4.10.2016

Mladí střelci z SBTS Aircraft Kunovice a ze střeleckého kroužku při ZŠ Na Červené cestě  v Kunovicích se zúčastnili mezinárodního mistrovství SBTS ČR v branném víceboji mládeže pro rok 2016.

Dne 1. října 2016 v Prudké u Doubravníku proběhl poslední závod z třídílného seriálu mistrovských soutěží mládeže SBTS ČR - Mezinárodní mistrovství SBTS ČR v branném víceboji mládeže za účasti tří družstev ze Slovenského zväzu branných činností. Příprava mladých střelců, na které se podílela realizační skupina ve složení Lenka a Hanka Kvasnicovy, manželé Pelikánovi a Ing. Michal Pečenka, přinesla ovoce.

V kategorii A - mladší žáci si družstvo v sestavě Karolína Burešová, Petr Pelikán a Martin Štefaník vybojovalo zlaté medaile a titul Mistři ČR SBTS výkonem 535 bodů. V kategorii B - starší žáci družstvo Josef Pečenka, Beata Mičolová a Martin Kříž si rovněž vybojovalo titul mistrů ČR SBTS a zlaté medaile za 541 bodů a na čtvrtém místě v této kategorii se umístilo druhé naše družstvo ve složení Tomešek David, Helena Jurkasová a David Kosek, kteří zůstali tři body za bronzovým družstvem SBTS Křenov se svými 496 body.

Jiří Jurásek