Exkurze deváťáků

před 2 měsíci, 19.5.2024

Exkurze deváťáků v

PE Dalešice, JE Dukovany a Mohelenské hadcové stepi

V pátek 17. 5. 2024 žáci 9. A a 9. B navštívili PE Dalešice, kde se seznámili s výstavbou a provozem této unikátní vodní elektrárny, děti nahlédly do strojovny a také si důkladně prohlédly největší sypanou hráz v Evropě.

Další část exkurze vedla do JE Dukovany, kde si v infocentru prohlédly úvodní film a pak již vzhůru do vlastní elektrárny pomocí virtuální reality. Byl to úžasný zážitek podívat se přímo do reaktoru, do velína či do chladící věže. Žáci zde načerpali plno nových informací o budoucnosti JE Dukovany.

Závěr exkurze patřil Návštěvě Mohelenské hadcové stepi SPR, v oblasti zvané „Čertův ocas“ což je meandr řeky Jihlavy, zde děti viděly unikátní stepní květenu. Celá exkurze se velmi vydařila, pomohla dětem ujasnit si vztah k energetice a též se seznámily s ochranou přírody v dané oblasti.

Mgr. J. Býčková