Exkurze do Dalešic a Dukovan

před 7 roky, 1.3.2018

Exkurze žáků osmé a deváté třídy do

přečerpávací elektrárny Dalešice a jaderné elektrárny Dukovany

Dne 26. 2. 2018 se uskutečnila dlouho očekávaná exkurze do elektráren. Jako první navštívili žáci vodní dílo Dalešice, kde se v informačním centru seznámili s historií výstavby a celým provozem této vodní elektrárny. Pak si děti prohlédly halu s generátory a turbínami. Po ukončení prohlídky se žáci přesunuli do infocentra JE Dukovany.

Zde zhlédli filmy o tzv. blackoutu a využití atomové energie. Poté se rozdělili do dvou skupin a každá skupina s paní průvodkyní se detailně seznámila s výstavbou, provozem a budoucností jaderné elektrárny a jaderné energetiky v naší republice.

Celá exkurze se vydařila a žákům přinesla mnoho nových poznatků o energetice, technice a provozu těchto složitých zařízení. Některé žáky snad i inspirovala k budoucímu studiu technických oborů.