Filmové představení Víkendoví rebelové

před 2 měsíci, 3.6.2024

Ve čtvrtek 30.května žáci 8. a 9. tříd dostali ke Dni dětí film v kině Hvězda v Uherském Hradišti.

Jednalo se o dojemný a vtipný příběh natočený podle skutečné události. Malý Jason do třídy úplně nezapadá, protože má poruchu autistického spektra. Přestože je vysoce inteligentní, škola rodině doporučuje dát ho do speciální školy. Mezi ním a jeho tátou Mircem však vznikne nečekaná dohoda – když mu Mirco pomůže vybrat si oblíbený fotbalový klub, bude se snažit ve škole dělat co nejméně problémů. Má to však jeden háček… Jason chce navštívit všechny stadiony v Německu!

I přestože film trval skoro 2 hodiny, se žáci nemohli nudit. Nahlédli totiž nejen do života chlapce s takovouto diagnózou, ale i do světa německých fotbalových stadionů a jejich fanoušků. Nakonec se Jasonovi podařil kýžený klub vybrat, ale žádný happy end se nekonal. Rodina bude muset fungovat nadále a potýkat se s autismem syna.