Indiánské hrátky na ZŠ Červená cesta

před 9 roky, 9.9.2015

V prostorách Základní školy Červená cesta se od 15. – 21. srpna uskutečnil tábor s tématikou indiánů.

V sobotu 15. srpna v 16:00 hod. se před školou sešlo devatenáct indiánek a indiánské hrátky mohly konečně začít.

První večer jsme si musely přichystat naše ,,vigvamy“, vymyslet pravá indiánská jména, názvy našich dvou kmenů a nesměly chybět pokřiky. Rudé tváře a Apači vytvořily nádherné totemy, které chránily naše území.

I přes nepříznivé počasí jsme se rozhodly navštívit sousední kmen Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi. Prvním a posledním úkolem indiánek bylo prokázat svou zdatnost ve zdejším minigolfu, po kterém byly spravedlivě odměněny.

Dalším výletem byla Smraďavka, protože ke správným indiánům patří koně. Děti si prošly stáje, poznaly nejen koně, ale i mnoho dalších zvířat. Na závěr tohoto výletu jsme využily prostředí a zahrály Kimovu hru.

Na táboře jsme přivítaly  vzácné návštěvy a to Sabinu Morávkovou, která předvedla neuvěřitelný výkon jak v zumbě, tak i v aerobiku a také k nám zavítal známý kouzelník Jirka Hadaš s prasátkem Piggym.

Večerní programy  jsme trávily ve společenské místnosti, kde jsme se věnovaly různorodým hrám. Jeden večer byl výjimkou! Využily jsme ohniště na hřišti Červená cesta, opekly si špekáčky, u táboráku zazpívaly písničky a také se protáhly na prolézačkách. Děvčata si odnesla mnoho odměn a zážitků.

Děkujeme všem zúčastněným, protože bez Vás by to nebylo ono ;).

Doufáme, že se líbilo a někdy příště ahoj

Pořadatelky: Vendula Polášková a Alžběta Havlíčková