Kuba Krchňáček obhájil

před 8 roky, 3.12.2016

V úterý 29.11. se konal již sedmý ročník turnaje o krále a královnu kunovických škol, což je turnaj určený pro žáky navštěvující jednu ze dvou škol v našem městě. Zahrát si přišla devítka dětí.

Bohužel si nepřišla zahrát žádná dívka. Sedmička kluků byla z pořádající ZŠ Červená Cesta, dva od Pálenice.

Suverénně si v turnaji počínal obhájce loňského vítězství Kuba Krchňáček. Vyhrál všech šest partií, což se mu povedlo i loni. Další pořadí už bylo mnohem vyrovnanější, hráči na druhém a třetím místě měli dvoubodový odstup od prvního místa. Lepší pomocné hodnocení měl Denis Noščák, pořadí na prvních dvou místech tedy bylo stejné jako loni. Denis prohrál hned v prvním kole s pravidelným účastníkem těchto turnajů  Davidem Koskem. Sice měl vyhranou pozici i relativně dost času, ale ten mu dříve vypršel. David Kosek zažil podobnou situaci o pár kol později. Měl jasně vyhranou partii, ale nestihl dát mat. Naštěstí ale stihl sebrat soupeři všechny pěšce, tak to byla aspoň remíza.

Třetí místo obsadil Tomáš Lesa, který tím pádem byl i nejlepším zástupcem ZŠ U Pálenice.

Kromě stálých účastníků si přišlo zahrát i několik hráčů poprvé. Kdo by se chtěl ve hře zdokonalit, rádi každého zájemce přivítáme v úterý od 16:00 v naší klubovně ve sportovní hale.

Kompletní pořadí turnaje:

Poř.