Naši chlapci

Pečenka Josef, Martin Kříž a Kosek David - žáci 8. a 7. třídy, Martin Jelének, žák 3. třídy,

s Davidem Tomeškem a Petrem Pelikánem v mladší věkové kategorii žáků do 12 leT,

obhájili titul mistrů České republiky  Svazu branně technických sportů ČR

MČR SBTS mládeže ve střelbě laserovou puškou tříčlenných družstev - 2.4.2016 Kunovice.

VIII. ročník  - Kunovice  2. dubna 2016.

Kunovický sportovní střelecký klub Svazu branně technických sportů ČR (dále jen SBTS)  byl pověřen Radou SBTS ČR  organizací 8. ročníku  mistrovsví České republiky SBTS ve střelbě  laserovou  puškou tříčlenných družstev. Mistrovství proběhlo v tělocvičně ZŠ U Pálenice v Kunovicích. Každý člen družstva střílí na terčový panel s pěti terči o průměru 35 mm a bodovou hodnotou 100 bodů na vzdálenost deset metrů. Mladší žáci do 12 let střílí pouze vleže na pět terčů, které se po zásahu rozsvítí. Soutěžící mají libovolný počet výstřelů. Hodnotí se pět zasažených terčů v co nejkratším čase. Střílí se čtyři kola. Ze čtyř kol se sčítají tři nejlepší časy do hodnocení soutěže.
Z nominovaných 30 družstev ve čtyřech věkových kategoriích z osmi sportovních střeleckých klubů SBTS ČR se zúčastnilo 28 tříčlenných družstev ze šesti střeleckých klubů.
V nejmladší věkové kategorii žáků do 12 let soutěžilo jedenáct družstev. Zlaté medaile, titul mistrů ČR SBTS a putovní pohár opět obhájili Petr Pelikán, Martin Jelének, David Tomešek, členové družstva střeleckého kroužku ZŠ Červená cesta v Kunovicích pod vedením SBTS Aircraft Kunovice, výkonem 824,91 bodu. (Družstvo mělo průměrný čas na kolo 25,03 vteřiny.) Druhé místo za 816,76  bodu získali členové družstva Hájek Filip, Klíč Miroslav, Rys Michal ze Střeleckého klubu SBTS Moravská Třebová a na bronzovém třetím místě výkonem 803,21 bodu se umístili mladí střelci z SBTS Vojkovice Magdaléna Vičarová, Varadínek Marek a Velčovský Marek.
V kategorii od 13 do 16 let soutěžilo devět družstev mladých střelců, kteří střílí polohy - ve stoje a vkleče na průměr terče 35 mm a v poloze vleže na průměr terče 11 mm. I v této kategorii družstvo SBTS Aircraft Kunovice obhájilo titul mistrů ČR SBTS ve složení Pečenka Josef, Kosek David a Martin Kříž výkonem 810,28 bodu. (Družstvo mělo průměrný čas na kolo 29,90 vt.) Stříbrné medaile si vybojovalo družstvo děvčat z SBTS Moravská Třebová Zouharová Zita,Škrabalová Kristýna a Přidalová Michaela za 799,50 bodu. Třetí místo a bronzové medaile si vystřílelo 794,57 bodu družstvo SBTS Křenov ve složení Jurka Tomáš, Machálek Milan a Adélka Kafková.
V kategorii od 17 do 21 let se projevil generační problém,kdy soutěžilo pouze pět družstev. Titul mistrů a zlaté medaile si vybojovala děvčata Kvasnicová Lenka, Kvasnicová Hanka a Jelénková Johanka ze Sportovního střeleckého klubu SBTS Aircraft Kunovice (naše bývalé žákyně) výkonem 800,44 bodu. (Družstvo mělo průměrný čas na kolo 33,18 vt.) Stříbrné medaile získali střelci z SBTS Moravská Třebová Koudelka Jakub, Lipavský Martin a Bárta Petr výkonem 785,80 bodu. Třetí místo obsadili domácí Kunovičtí střelci Tomaštík Michal, Daňhel Petr a Lorenc Tomáš za 780,35 bodu (a opět naši bývalí žáci).
V nejstarší kategorii od 22 do 26 let zvítězilo smíšené družstvo SBTS Moravské Třebové a SBTS Křenova ve složení Gruncl Stanislav, Čapka Josef a Piňos Matěj výkonem 795,56 bodu. Druhé místo si vystřílelo družstvo SBTS Moravské Třebové Neuman Patrik, Král Antonín a Kadlec Lukáš s 795,16 bodu a třetí místo obsadilo družstvo SBTS Svatoslav Michalík Petr, Michalík Radim, Šrámek Martin ziskem 705,59 bodu. Na závěr byli vyhodnoceni trenéři, jejichž svěřenci se umístili na stupních vítězů - Olda Valíček z Vojkovic, Radek Roth ze Svatoslavi, Tomáš Přidal z Moravské Třebové, Jenda Kumstýř z Křenova a Jiří Jurásek z SBTS Aircraft Kunovice.