O partyzánský samopal

před 9 roky, 3.11.2015

V pátek 23.října za krásného, ale chladného podzimního počasí  se 3 čtyřčlenné hlídky žáků 2. stupně zúčastnily již 15. ročníku legendární outdoorovky „O partyzánský samopal“ aneb „Žůžo žůžo dobrodrůžo“ v Ostrožské Lhotě.

Na start závodu se postavilo 47 týmů z deseti škol, přičemž nejvzdálenějšími účastníky byli reprezentanti 350 km vzdálené ZŠ Ostrovní ve Štětí. Závodníci se postupně vydávali na neznámou 6 km dlouhou trať okořeněnou překonáváním terénních nástrah včetně houštin, vodního toku či hladiny jednoho z jezírek - tentokrát na pramičkách. Tradičně se střílelo ze vzduchovek, házelo na cíl, prověřovaly se znalosti formou otázek a kvízů ze zdravovědy, přírodovědy, dopravy, zeměpisu a orientovalo v terénu za pomocí utajované mapky a kontrolních stanovišť.

Naši závodníci se zúčastnili závodu poprvé. Nedosáhli sice na stupně vítězů, ale všichni byli spokojeni a závod si užili. Nejlépe si vedla hlídka číslo 23 ve složení Markéta Šilerová, Míša Štefaníková, Martin Kříž a Josef Pečenka, která skončila na 17. místě. Na 22. místě se umístila hlídka ve složení Ema Hanzalíková, Adéla Potomáková, Erik Galuška a Tomáš Smetana. Pochvalu zaslouží také Patrika Gärtnerová, Katka Chýlová, David Kosek a Ondřej Pehal, kteří obsadili 32. místo.

Po obědě v místní škole a návštěvě cukrárny jsme se vydali zpět do Kunovic.

Všichni závodníci se již těší na další ročník zajímavého závodu.

ŠS