O partyzánský samopal

před 8 roky, 29.10.2016

O partyzánský samopal

V úterý 25. října se 3 čtyřčlenné hlídky žáků 2. stupně zúčastnily již 15. ročníku legendární outdoorovky „O partyzánský samopal“ aneb „Žůžo žůžo dobrodrůžo“ v Ostrožské Lhotě.

Na start závodu se postavilo 45 týmů ze sedmi škol. Závodníci se postupně vydávali na neznámou 7 km dlouhou trať okořeněnou překonáváním terénních nástrah včetně houštin, pole, vodního toku či hladiny jednoho z jezírek - na pramičkách. Tradičně se střílelo ze vzduchovky, házelo na cíl, prověřovaly se znalosti formou otázek a kvízů ze zdravovědy a dopravy, další kontroly nesly název rodná řeč a zapamatuj si. Závodníci se museli orientovat v terénu za pomoci mapky a kontrolních stanovišť.

Naši závodníci se zúčastnili závodu již podruhé. Nedosáhli sice na stupně vítězů, ale všichni byli spokojeni a závod si užili. Nejvíce se líbily lodičky a střelba. Nejlépe si vedla hlídka ve složení Patrika Gärtnerová, Renata Tibenská, Tomáš Smetana a David Kosek, která skončila na 19. místě. Na 22. místě se umístila hlídka, kterou také tvořili jen osmáci, v sestavě Katka Chýlová, Sandra Tibenská, Adam Smutný a Ondřej Pehal. Hned za nimi se umístila hlídka složená z deváťáků - Markéta Šilerová, Mirka Kmínková, Martin Kříž a Josef Pečenka.

Po obědě v místní škole jsme se vydali zpět do Kunovic. Osmáci se již těší na další ročník zajímavého závodu.

Šárka Smělíková