Ohlédnutí za zimní činností ve ŠD

před 6 roky, 9.2.2018


Mikulášská nadílka

Vánoční dílničky

Vánoční posezení u klavíru

Starší žáci z PCK informovaly děti o tom, kdy letos začíná adventní doba. Děti reagovaly tak, že začaly družinu vyzdobovat. Vyráběly vločky, andílky i čerty, kreslily obrázky na okna, tvořily přáníčka a tvořily spoustu věcí s vánoční tématikou.

Že jsou naše děti šikovné a snaživé se potvrdilo při Mikulášské nadílce, kdy každé z nich Mikulášově družině zazpívalo. Mikuláš byl dobře informován a tak čert nemusel nikoho odnést do pekla, ale anděl naopak všechny odměnil.

Potom už následovaly vánoční dílničky, kde si každý kdo chtěl mohl vyrobit nějakou vánoční upomínku. Přivítali jsme i rodiče, kteří se přišli podívat hlavně na vánoční pohádku Jak stařeček měnil, až vyměnil v podání dětí dramatického kroužku.

Prosincové akce jsme ukončili Vánočním posezením u klavíru. Děti příjemně osvěžil vánoční dětský punč a hlavně ochutnávka cukroví, které dětem nachystaly maminky. A pak už zbýval jen poslední den ve škole a konečně mohly přijít vytoužené Vánoce.


Teď se děti připravují na karneval, který se uskuteční ve školní družině ve středu 14.2.2018. Těšíme se na představení masek.