Partyzáni uspěli!

před 7 roky, 2.11.2017

Ve středu 25. října se skupina statečných šesťáků vydala do Ostrožské Lhoty na 17. ročník branného závodu „O partyzánský samopal“, i když si ostatní žáci školy užívali volný den z důvodu opravy a údržby veřejného vodovodu.
Závod byl určen smíšeným hlídkám žáků 5. – 9. ročníku ZŠ. Závodníci se postupně vydávali na neznámou 8km dlouhou trať, kde překonávali terénní nástrahy včetně houštin, polí,
vodního toku či hladiny jednoho z jezírek. Tradičně se střílelo ze vzduchovky, házelo na cíl, další kontroly měly výstižné názvy – stromy, lodě, stopy, koření, zdravověda, jazykověda.
Závodníci se museli orientovat v terénu za pomoci mapky a kontrolních stanovišť.
Šesťáci - Terka Filípková, Andrea Janovská, Maxim Kocourek a Jirka Lorenc se závodu zúčastnili poprvé a nejvíce se jim líbily lodičky a běh přes pole. V konkurenci 56 hlídek
z deseti škol okresu se umístili na pěkném 10. místě.
Po obědě v místní škole a návštěvě cukrárny jsme se vydali zpět do Kunovic. Již nyní se moc těší na další ročník zajímavého závodu.
Všichni závodníci zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon, i za to, že ve svém volném čase skvěle reprezentovali naši školu.