Partyzánský samopal

před 6 roky, 3.11.2018

Od začátku školního roku se čtveřice sedmáků stále zajímala, kdy bude Partyzánský samopal. V pátek 26. října se dočkali. Vyměnili „Dravce“ – plánovaná letová ukázka dravců pro celou školu, za 5km dlouhou trať v Ostrožské Lhotě, kde překonávali terénní nástrahy včetně houštin, pole, vodního toku či hladiny jednoho z jezírek. Tradičně byla palba a plavba. Další kontroly měly také zajímavé názvy zvěř, ptákoviny, mapověda, felčar, quíz, trefování&tresty.

Závod byl určen smíšeným hlídkám žáků 5. – 9. ročníku ZŠ. Závodníci se museli orientovat v terénu za pomoci mapky a kontrolních stanovišť.

Naše hlídka ve složení – Tereza Junaštíková, Andrea Janovská, Maxim Kocourek a Jiří Lorenc se umístila na 12. místě. Závodu se zúčastnilo 38 hlídek ze sedmi škol okresu.