Pátek 13. - Den otevřených dveří u hasičů v UH

před 8 roky, 13.5.2016

V pátek 13. bývá u hasičů v Uherském Hradišti Den otevřených dveří. Proto se v tento den žáci I. a II. třídy chystali na exkurzi.

Protože ráno pršelo, posunul se odjezd o hodinu. Děti byly zklamané a myslely, že nepůjdeme vůbec, ale protože se počasí umoudřilo, vyjely po 9. hodině autobusem od školy.

V požární zbrojnici už na nás čekali. Hasiči dětem předvedli požární auta, do kterých si mohly vlézt, seznámili je s vyprošťovací technikou a neustále odpovídali na jejich všetečné otázky. Dětem se moc  líbilo, když si mohly vyzkoušet jejich pracovní oblečení. Taky si vyzkoušely, jaké je to nechat se přepravit jako zraněný na laně. Na závěr se mohly podívat na techniku a na horolezeckou stěnu  v prostorech dvora.

V 11.00 hodin velmi neradi, ale plni nevšedních zážitků, všichni vyrazili na cestu zpátky do školy. Protože nepršelo, zpáteční cestu jsme absolvovali pěšky.

AV + HJ