Plesová ohlédnutí

před 8 roky, 24.1.2017

O tom, že jsou žáci deváté třídy na Červené cestě mladí a krásní, není pochyb. Nicméně to není ničí zásluha ani kladný povahový rys, a přinejmenším jedno z toho časem určitě pomine. Ale to, že jsou kamarádští, milí, se smyslem pro humor, ochotní a pracovití, to, doufejme pro dobro nás všech, nepomine. Za to patří uznání jim samým a také jejich rodičům. Co se týká vzdělání, čeká je ještě dlouhá cesta, ale základy jsou, občas i přes jejich umíněný a zavilý odpor, položeny.

Bc. Radka Lysoňková

21. ledna byl krásný zimní večer a nás mrazilo trémou. Osmá hodina byla hodina H a my jsme se vydali na parket k předtančení školního plesu, abychom navodili slavnostní atmosféru a ukázali, co jsme se za posledního čtvrt roku naučili a jak jsme nadaní, mladí a krásní. Holkám v bílých šatech s korzetem nebylo dvakrát pohodlně, ale vypadaly nádherně, jako princezny. Kluci hodili hárem, uvázali motýlka a byli pro tentokrát za gentlemany. Rodiče se pyšnili svými potomky, sem tam ukápla i slza. Všichni se dobře bavili, zatančili si a jistě se už těší na příští rok.

Mirka Kmínková, Jan Krajča