Poslední zvonění pro deváťáky

před 8 roky, 30.6.2016

Žáci IX. třídy si v  posledním týdnu povinné školní docházky na základní škole pomalu začali uvědomovat, že devítileté působení na naší škole končí, a tak začali vzpomínat. Při prohledávání v archivu školních stránek se pobavili  nad fotkami roztomilých dětiček, které poprvé překročily práh naší školy a které se každým rokem měnily v starší a zkušenější. U té příležitosti zavzpomínali i na paní učitelky, učitele a vychovatelky, kteří je za ta léta učili, na správní zaměstnance, i na chvíle hezké i napínavé, které jim život na škole přinesl. To vše připomněli při rozloučení se všemi spolužáky poslední den v tělocvičně školy.

A aby na ně i pan učitel třídní vzpomínal, obdržel na památku tričko s podpisy.

Den před tím se loučili se školou a tak všechny, co potkali, na památku pomalovali na tvář i ruce, takže po škole chodili samé ,,rudé tváře“.

Budou nám je připomínat i pamětné kachle na stěně  u dílen, které si každý sám vyrobil.

Tato převážně dívčí třída byla prospěchově výborná, o čem svědčily i výsledky přijímacích zkoušek na střední školy.  Z devatenácti děvčat a tři chlapců se šest dostalo na gymnázia, z toho čtyři do Uherského Hradiště, tři na obchodní akademii, tři na umělecké obory, sedm na SPHZŠ do UH, zbytek na další školy v okrese.

Přejeme všem do nové etapy jejích života skvělé profesory, prima kamarády a spoustu krásných zážitků!

P.S. Paní učitelka Mečiarová pro vás  v keramice vyrobila pamětné medaile, které vám v tom rozruchu zapomněla předat.

Pan učitel třídní je měl dát Terce Blažkové, která vám je měla  večer na sraze  předat. Jenomže pršelo...

nicméně doufáme, že se k Vám všem nějak dostanou!!!