Snoezelen: zážitky třeťáků

před 7 roky, 2.11.2017

Snoezelen – zážitky třeťáků

1. 11. 2017 jsme se vypravili „oprášit“ naše smysly a zažít něco zajímavého a příjemného pro tělo i duši. Metodu snoezelen lze označit jako terapii, která slouží pro podporu vnímání, relaxace, rozvíjí představivost, navazuje a upevňuje sociální vztahy a komunikaci. Snoezelen se nachází v budově Akropolis Uherské Hradiště.

Hned v první místnosti nás čekala příjemná tichá hudba, vůně a barevná světýlka s vodními bublinkami. Poznávali jsme s očima pod škraboškou různé vůně, psali svítícími provázky spolužákům vzkazy na záda, poslouchali různé hudební nástroje, které nahrazovaly zvuky přírody.

Potom jsme se přesunuli do dalších místností, kde byla kouzelná lampa s paprsky, tajemné světelné pero, kterým jsme malovali na černou zeď.Program jsme zakončili v kruhu, posíláním kouzelného klubíčka se vzkazem kamarádovi. Svačinkou jsme vše zakončili a hajdy zpět do školy, kde jsme si vše připomněli namalováním obrázku.