Střelecké závody nejmenších

před 6 roky, 9.3.2018

Ve středu 14.února 2018  členové sportovního střeleckého klubu SBTS Kunovice se členy střeleckého kroužku při ZŠ Na Červené cestě připravili pro žáky prvních, druhých a třetích tříd ZŠ Na Červené cestě v Kunovicích druhý ročník střelecké soutěže o Krále a Královnu střelců. Děti mezi sebou soutěžili v disciplíně optická střelba - laserová puška. Střílelo se na terčové panely s pěti terči jako u biatlonu. Na "rozsvícení" co největšího počtu terčů byl pro každého soutěžícího čas 2 x 1 minuta. Nejlepší děti z kvalifikace se utkaly ve finále. Finále soutěže bylo vyrovnané, došlo i na 60 vteřinové rozstřely.

Zvítězila Eliška Halová finálovým výkonem 21 bodů. Na druhém místě se umístila Hofmanová Sára se 20 body a třetí místo obsadila Bartozelová Nela s 15 body. Po rozstřelu s Maluškovou Laurou kdy i po prvním šedesáti vteřinovém rozstřelu měly obě děvčata shodně 19 bodů a v druhém

rozstřelu si vybojovala v 30 vteřinové položce Nela třetí místo kdy trefila 4 terče - tedy čtyřmi body si vybojovala třetí místo.

Mezi chlapci zvítězil Holuj Miroslav se 21 body. Druhé místo vybojoval se 20 body Ertl Matěj a třetí místo patří po rozstřelu Jakubovi Šromovi, který nastřílel 15 bodů. Vítězové obou kategorií budou vyhodnoceni v sobotu na mistrovství republiky v laserové pušce na základní škole U Pálenice ve 12,30 hod.