Střelecké závody nejmenších

před 11 měsíci, 9.3.2018

Ve středu 14.února 2018  členové sportovního střeleckého klubu SBTS Kunovice se členy střeleckého kroužku při ZŠ Na Červené cestě připravili pro žáky prvních, druhých a třetích tříd ZŠ Na Červené cestě v Kunovicích druhý ročník střelecké soutěže o Krále a Královnu střelců. Děti mezi sebou soutěžili v disciplíně optická střelba - laserová puška. Střílelo se na terčové panely s pěti terči jako u biatlonu. Na "rozsvícení" co největšího počtu terčů byl pro každého soutěžícího čas 2 x 1 minuta. Nejlepší děti z kvalifikace se utkaly ve finále. Finále soutěže bylo vyrovnané, došlo i na 60 vteřinové rozstřely.

Zvítězila Eliška Halová finálovým výkonem 21 bodů. Na druhém místě se umístila Hofmanová Sára se 20 body a třetí místo obsadila Bartozelová Nela s 15 body. Po rozstřelu s Maluškovou Laurou kdy i po prvním šedesáti vteřinovém rozstřelu měly obě děvčata shodně 19 bodů a v druhém

rozstřelu si vybojovala v 30 vteřinové položce Nela třetí místo kdy trefila 4 terče - tedy čtyřmi body si vybojovala třetí místo.

Mezi chlapci zvítězil Holuj Miroslav se 21 body. Druhé místo vybojoval se 20 body Ertl Matěj a třetí místo patří po rozstřelu Jakubovi Šromovi, který nastřílel 15 bodů. Vítězové obou kategorií budou vyhodnoceni v sobotu na mistrovství republiky v laserové pušce na základní škole U Pálenice ve 12,30 hod.

Finálová výsledková listina:

chlapci: