V Praze bylo blaze

před 8 roky, 20.5.2016

Každý měl nějaký důvod, proč se na cestu do Prahy těšil. Pro někoho to byla první návštěva hlavního města, pro jiného první noc ve spacáku, nebo také první společný výlet.

Ať už byl důvod jakýkoli, všichni se dostavili ráno na nádraží včas a my, plni očekávání, vyrazili za dobrodružstvím. Cesta byla zdlouhavá, do Prahy jsme dorazili se 40 minutovým zpožděním.

Přes počáteční nesnáze všechno ostatní už ale běželo jak na drátku. Ve škole nás paní kuchařky čekaly s obědem a paní ředitelka připravena ukázat nám město. Lanovou dráhou jsme se vyvezli na Petřín, kde jsme si vyšlápli na rozhlednu, abychom se mohli kochat úžasným výhledem. Někteří ze samé výšky zapomínali i dýchat. Pak jsme se zasmáli v zrcadlovém bludišti a hurá na Hrad a do centra.

Pana prezidenta jsme sice nepotkali, ale výměnu hradní stráže, Chrám sv. Víta, dům U Dvou slunců, zvonkohru na Loretě, Karlův most atd. se nám zastihnout podařilo. Po slušném turistickém  výkonu  jsme se odměnili zmrzlinovým pohárem.

Čas byl neúprosný a my museli zamířit ke škole. K večeři se podávalo tuňákové rizoto s okurkovým salátem. Když si každý našel a připravil své místo na spaní, začala zábava. Kouzlilo se, hráli scénky, předváděla pantomima, soutěžilo se a hledal „vrah“.

Pro zklidnění pak do oušek četla paní učitelka pohádku. Nestačila by však ani celá knížka. Byli jsme tak plni zážitků, že nám ještě pěknou chvíli trvalo, než jsme zavřeli pusy a hlavně oči.

Ráno nás budíček vyhnal z vyhřátých spacáků v půl sedmé. Po snídani jsme jako dárek ke kakau dostali navíc i bublaninu. Chvíli nám trvalo, než jsme si sbalili své věci, ale pak jsme s dobrou náladou vyrazili naposledy do města. Nejprve jsme nakoupili dárky pro sebe i naše blízké a pak nás čekala poslední plánovaná akce – návštěva Národního muzea, kde jsme zhlédli výstavu s názvem Archa Noemova. Po vydatném obědě jsme s plnou polní vyrazili na nádraží. Cesta zpět domů proběhla tentokrát bez zdržení a po páté odpoledne jsme dorazili do Uherského Hradiště, kde nás již netrpělivě očekávali rodiče.

MB