Vzdělávací zájezd do Anglie

před 9 roky, 9.12.2015

Žáci ZŠ Červená cesta díky dotacím z fondů Evropské unie zažili netradiční výuku angličtiny. Přímo na jižním pobřeží Británie v městečku Southwick je třikrát tři hodiny vyučovali místní učitelé. Hodiny byly náročné, samá konverzace a žádná pomoc od česky mluvícího vyučujícího. O to víc nás těšila pochvala od místního učitele a získaný certifikát na závěr výuky. Angličtinu žáci používali i ve zbylém čase, ať už při prohlídce památek a atrakcí, o kterých dosud četli pouze v časopisech a učebnicích, nebo při komunikaci s rodinou, ve které byli po celou dobu pobytu ubytovaní. Dlužno přiznat, že domluva občas vázla a ukáplo i pár slz, stýskalo se po mamince, chyběla samostatnost a první setkání s odlišnou kulturou trochu bolelo. I přesto, nebo možná právě proto, je každá taková zkušenost k nezaplacení.

Jak už bylo zmíněno, během pobytu žáci navštívili spoustu památek, muzeí a atrakcí. Svou monumentálností nás uchvátila katedrála sv. Pavla, z jejíhož  nevyššího vrcholu jsme měli Londýn jako na dlani, neméně úchvatný byl Tower of London, kde jsme měli možnost zhlédnout královské korunovační klenoty. Prošli jsme kolem Tower Bridge, nezapomněli na křižník HMS Belfast a navštívili  Natural History Museum. Celkem obtížně se popisuje výlet na Stonehenge, nejznámější megalitickou památku v Anglii starou již více jak 5000 let – ohromující, nepochopitelné a nádherné! Za pouhý týden jsme toho zkrátka stihli opravdu mnoho – zámek Leeds, mořské akvárium, velkolepé útesy na pobřeží, Muzeum Madame Tussaud, Buckinghamský palác, jízdu na Londýnském oku, hlavně děvčata uspokojila své potřeby krátkými, ale o to intenzivnějšími nákupy.

Kromě památek, atrakcí a muzeí stojí za zmínku i levostranná doprava, plavba na trajektu nebo jízda londýnským metrem. Zážitků jsme za ten týden měli spoustu a těžko říct, který byl největší.

Co je ale nejdůležitější? Viděli jsme kus světa, můžeme srovnávat a opravdu se nemáme za co stydět.  Ve světě jsme se neztratili a úspěšně jsme reprezentovali naši školu i Kunovice. Podívejte se na školní internetové stránky, kde najdete fotografie z tohoto vzdělávacího zájezdu.