Žáci IX. třídy se zúčastnili Burzy škol

před 9 roky, 25.11.2015

Žáci IX. třídy mají v současné době dva velké úkoly. Úspěšně ukončit povinnou školní docházku a vybrat si školu, která nastartuje jejich vstup do života. Gymnázium? Odborná škola? Učňovka? Podle zájmu, dostupnosti, nebo dalšího uplatnění?

Aby se správně rozhodli, oni i jejich rodiče hledají informace o školách a uplatnění po jejich absolvovaní. Proto chodí na školy náboráři z různých škol, kteří jim dávají podrobné informace, nebo hledají informace na internetu. Dále můžou navštěvovat jednotlivé školy, které pořádají Dny otevřených dveří, aby se žáci mohli s konkrétní školou blíže seznámit.

A tak se v úterý 24. listopadu zúčastnili v Uherském Hradišti Burzy škol, kde se prezentovali jednotlivé školy celého Zlínského kraje. Žáci se zájmem prošli nabídku škol, na jejich zvědavé otázky odpovídali odpovědní pracovníci. Nakonec ochutnali připravené koktejly, koláčky i jednohubky, aby se spokojení vrátili zpět do školy.