Zápis do 1.třídy - nové informace

před 11 měsíci, 16.3.2021

Dovolte, abychom Vás informovali, že došlo ke změně v organizaci zápisu. Na základě pokynu ministerstva školství se bude letošní zápis do 1. třídy bohužel konat BEZ OSOBNÍ PŘÍTOMNOSTI DĚTÍ.

Jak bude zápis probíhat a co potřebujete:

 1. Vyplnit žádost o přijetí k základnímu vzdělávání a zápisový list. Oba dokumenty do pátku 16.4.2021 doručte do školy – tiskopisy jsou přiloženy níže.
 2. Přiložte prosím k dokumentům i rodný list dítěte (stačí prostá kopie, nebo sken).
 3. Dokumenty do školy můžete doručit následujícími způsoby:
  • Emailem: zskunovice@zskunovice.cz
  • Poštou: ZŠ Kunovice, Červená cesta 853, 686 04 Kunovice
  • Osobně do schránky školy
  • Do datové schránky školy: xd4mnx8

Jak postupovat v případě žádosti o odklad povinné školní docházky:

 1. Vyplnit žádost o odklad povinné školní docházky – tiskopis níže. Odeslat tuto žádost škole do 16.4.2021 (způsob doručení viz. výše).
 2. K vyřízení žádosti potřebujete ještě dva dokumenty:
 • Doporučující posouzení školského poradenského zařízení (např. Pedagogicko-psychologická poradna Uherské Hradiště)a
 • Doporučující posouzení odborného lékaře, nebo klinického psychologa.

Oba tyto dokumenty musí být doručeny škole do 30. 4.2021, případně ihned, jakmile Vám je poradenské zařízení vydá.


Zveme Vás na on-line předškoličku!

Každoročně organizujeme v období před zápisem několik předškoliček, na kterých mají děti možnost se seznámit s prostředím školy, paní učitelkami a prostřednictvím hry si vyzkoušet zápis nanečisto.

Vzhledem k tomu, že se v současné době nemůže konat zápis a předškoličky s osobní přítomností dětí, chceme vstoupit k Vám domů a přiblížit Vám atmosféru školy alespoň formou on-line předškoličky. Určitě Vás zajímá spousta otázek ohledně vstupu Vašeho dítěte do školy, určitě jste zvědaví na paní učitelku, na to, co si máte ještě nachystat a koupit, než půjde Vaše dítě do školy, co byste měli se svým budoucím žáčkem ještě natrénovat, co Vás čeká apod. Děti si určitě rády popovídají s paní učitelkou, trošku si zahrají na školu a začnou se o to víc těšit do školy. Vy budete mít také možnost se zeptat na cokoliv, co Vás zajímá ohledně školní docházky apod. (připravte si dotazy). Paní učitelka si s Vámi na daná témata ráda popovídá, poradí Vám vše ohledně školní zralosti, a protože je i vystudovaná logopedka, ráda Vám poradí i co se týká logopedie.

K on-line předškoličce využíváme Google Meet. Tzn., že potřebujete mít vytvořený účet na Googlu (určitě ho většina již má na mobilním telefonu). Videokonference je pak dostupná na jakémkoliv počítači, tabletu nebo mobilním telefonu, který je přihlášený k účtu na Googlu. Pokud budete videokonferenci sledovat na tabletu, nebo mobilním telefonu, musíte si nejdříve nainstalovat aplikaci Google Meet (na počítači není potřeba) Na videokonferenci se přihlásíte kliknutím na odkaz, který Vám zašleme jako pozvánku na tuto videokonferenci do Vašeho emailu.

Kdy bude on-line předškolička?

Ve středu 31.3.2021 od 16 do cca 17 hodin.

Co po Vás potřebujeme?

Abyste mohli sledovat on-line předškoličku, pošlete nám prosím na zskunovice@zskunovice.cz Vaší emailovou adresu. Přijde Vám na ní emailová pozvánka – odkaz na vstup do videokonference.


Plánované akce a aktivity

Žádné aktuality k zobrazení