1. lednová předškolička

před 9 roky, 6.1.2016

V úterý 5. ledna se uskutečnila už druhá předškolička určená hlavně dětem, které po prázdninách zamíří do školy. Byla rozdělena na dvě části. První vedla paní učitelka Marie Blatná a druhou paní vychovatelky Marta Kutálková a Vendula Polášková.
Ve třídě si děti nejdříve povídaly s paní učitelkou o Vánocích. Zážitky byly velké, Ježíšek na děti opravdu myslel a přinesl jim nejen spoustu hraček, ale některým i aktovku do školy. Není divu, protože všechny děti byly opravdu velmi šikovné a hodné. Při plnění úkolů si procvičovaly tvary těles, barvy, orientaci a vůbec při tom nepotřebovaly žádnou pomoc. Skutečnou legraci si všichni užili při čtení popletené pohádky, při kterém měly děti rozpoznat, které dvě pohádky se povedlo paní učitelce tak báječně smotat dohromady. Naštěstí všechno dobře dopadlo, děti pohádky rozmotaly a s první školní 1* spokojeně odcházely do školní družiny.

Ve školní družině je přivítaly paní vychovatelky a návštěvníci si mohli prohlédnout prostory, které mají děti k  dispozici. Po krátkém přivítání a úvodu se předvedly členky aerobikového kroužku Johana Suchánková a Julie Drobiszová, které zacvičily vlastní sestavu s červenými deštníčky. Poté se už děti usadily ke stolečkům, kde si vyráběly sněhuláčka s paní vychovatelkou Poláškovou. Paní vychovatelka Kutálková si zase povídala s rodiči o školní družině a odpovídala na jejich dotazy. Na závěr děti dostaly jablíčkové skřítky s logem naší školy a domů si odnesly krásné chlupaté lízátkové pavoučky. A tak se nejen potvrdila slova paní učitelky o hodných a šikovných dětech, ale můžeme přidat, že děti byly i odvážné, protože nikdo z nich se pavoučků nebál.