9. B v Praze

před 2 měsíci, 7.6.2024

V pondělí 3. 6. 2024 vyrazili naši deváťáci na zážitkovou exkurzi do hlavního města. První zastavení bylo na Pražském hradě, který si důkladně prohlédli, včetně krásných zahrad, fontán a soch. Dále všichni prošli Malou Stranou až na Karlův most. U Filozofické fakulty UK jsme všichni chvilkou ticha vzpomněli oběti tragického incidentu. Poslední zastávka byla u Rudolfina a pak šup metrem zpět na hotel a těšit se na druhý den.

Ten začal na Výstavišti Holešovice prohlídkou výstavního areálu, který je nyní v rekonstrukci. Pak už nás čekala návštěva Mořského světa. Tato zvláštní mořská zoo studenty úplně uchvátila. Děti zde zhlédly žraloky, nádherné trnuchy, barevné sasanky a mnoho druhů tropických ryb, a to jak mořských, tak i sladkovodních.

Další zastávkou byla Neviditelná výstava, která žákům velmi sugestivně přiblížila svět nevidomých, celá výstava byla v úplné tmě a všichni zde mohli na vlastní kůži zakusit, jaké to je být slepým doma, ve městě, na ulici, v lese anebo na výstavě poznávat sochy a určit, co zobrazují. Na konci celé výstavy byl bar, kde si každý mohl něco objednat, obsluhovala nás naše velmi milá průvodkyně, která je celý svůj život slepá. Součástí výstavy bylo i mnoho různých her, které již děti absolvovaly na světle.

Poslední částí druhého dne bylo Staroměstské náměstí a celé jeho okolí, to si žáci bedlivě prohlédli z věže Staroměstské radnice. Samozřejmě jsme neopomněli se v celou hodinu podívat na starobylý Pražský orloj. Konec dne jsme strávili ve čtvrti Josefov, kde žáci viděli historické synagogy. Na úplný závěr děti dostaly výbornou večeři, kterou měly vybránu dle svého přání.

Třetí den byl turisticky náročný, ale všichni zvládli výšlap na Petřín a na zdejší rozhlednu. Tento den se velmi vydařil, neboť byla úžasná viditelnost. V parku děti viděly mimo jiné i starobylou Hladovou zeď a Památník obětem komunismu. Pak už nás čekala poslední jízda tramvají na hlavní nádraží a honem naskákat do rychlíku a domů.

Celý zážitkový výlet se velmi vydařil i díky výborné spolupráci s paní asistentkou Burešovou.

Mgr. J. Býčková