S aerobikem obsazujeme nejvyšší příčky

před 8 roky, 25.4.2016

2. dubna 2016 pro nás začala jarní sezóna závodů skupin. Kunovice reprezentujeme ve třech věkových kategoriích a to nejmladší děvčátka od 5 – 8 let se svou aerobikovou skladbou „Našly jsme Nema“. Skladba starších děvčat se jmenuje „Aloha“ a nejstarších „Tož vitajte…“.

Nejmladší skupina 12 dětí trénuje půl roku, a už se může pochlubit s úspěchy a to stříbrným pohárem ze soutěže Aerobictour Veselí nad Moravou, bramborovou medailí z Tlumačova, zlatým pohárem a postupem do Prahy ze souteže Mia festival.

16 děvčat ze střední skupiny statečně reprezentuje Základní školu Kunovice se svou energickou sestavou, jako havajské tanečnice, kterou pilně nacvičují každý týden.

Nejstarší skupina, má 26 členů. Skladba „Tož vitajte…“  zatím vyhrává nad všemi týmy. Je inspirovaná folklorem a to dosvědčují lidové písničky a také dresy, které dodávají kouzlo celé sestavě.

23. dubna jsme se zúčastnily soutěže Akropolis Cup 2016 v Uherském Hradišti, kde VIP hostem byl Marek Zelinka a Tamara Jiříková. Skladba „Našly jsme Nema“  si tentokrát odvezla bronzový pohár a věcné ceny. V každé kategorii se udělovala cena sympatie, kterou získala naše svěřenkyně Adélka Janečková (7 let). Aerobiková sestava „Tož vitajte…“ si odnesla opět zlatou příčku, ale to nebylo vše. Dále jsme získaly ocenění poroty a cenu za choreografii.

Aerobik Kunovice má také trenérské změny, ale ne nadlouho. Vedení aerobiku má na starosti Alžběta Havlíčková, nová posila Sabina Morávková a nastávající maminka Vendula Polášková, které tímto přejeme hlavně zdraví a brzký návrat k aerobiku.


Alžběta Havlíčková