Atletický čtyřboj- Polešovice 27. 9. 2019

před 5 roky, 8.10.2019

V rámci evropského týdne sportu se v pátek 27. září 2019 v Polešovicích uskutečnil již 9. ročník tradičního atletického čtyřboje pro žáky 1. stupně. Závodu se zúčastnilo 9 škol z celého okresu (pořádající ZŠ Polešovice, Velehrad, Ořechov, Nedakonice, Ostrožská Nová Ves, Uh.Ostroh, Jalubí, Tupesy a naše škola). Závodů se zúčastnilo více než 150 dětí ve dvou kategoriích – mladší a starší, chlapci, děvčata. Malí atleti museli zvládnout běh 50m, 300m, skok z místa a hod medicinbalem. Ti starší zase bojovali v běhu na 50m, 300m, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. V průběhu závodů se běžely také štafety na 4 x 150 metrů. Mezi jednotlivými disciplínami si mohly děti vyzkoušet netradiční sportovní aktivity -hod oštěpem, jízda na pendalu, překážkový běh či soutěž - Přeskoč sám sebe. Všechny děti dostaly náramky s logem závodu. Ti nejlepší obdrželi diplomy a medaile, věcné ceny, vítězné štafety získaly poháry. Na vše dohlížel maskot Maxipes Fík. Ceny dětem předávali fotbalisté 1. FC Slovácko.

Nejlépe si vedl Kristian Marovič, který obsadil 2. místo v kategorii starších chlapců.

Za zmínku stojí také umístění dalších závodníků:

4. místo – Eliška Halová – mladší dívka

5. místo – David Malaska – mladší chlapci

Ve štafetách jsme letos nedosáhli na stupně vítězů, ale štafety mladších dívek a starších chlapců skončily na 4. místě.