Beseda s herci Slováckého divadla

před 1 rokem, 17.5.2023

Po divadelním představení Tři sestry jsme se zúčastnili besedy s herci

Poslední představení v rámci našeho žákovského předplatného ve Slováckém divadle bylo pro tzv. náročného diváka.

I když se režisér Zetel (bývalý ředitel divadla) rozhodně snažil toto psychologické drama od A. P. Čechova různými vyjadřovacími prostředky přiblížit dnešnímu divákovi, stejně jsme  jaksi potřebovali některé prvky, momenty či postavy dovysvětlit. A to nám právě umožnila beseda po představení.

Beseda začala ihned, jakmile se herci převlékli. Nejprve něco málo o dramatu řekli a vyzvali žáky, aby pokládali otázky. Naši žáci se toho opravdu s vervou ujali a ptali se zejména na rozuzlení představení, kolik stojí kulisy nebo jaká je jejich nejoblíbenější role atd.

Beseda trvala skoro hodinu a určitě nám přiblížila jak zhlédnuté drama, tak i herce a jejich práci z jiného pohledu.

Mgr. M. Břustková