Bruslení v říjnu venku? V Kunovicích žádný problém

před 9 roky, 7.10.2015

V měsíci říjnu vyrostlo v Kunovicích v Areálu Jízdy králů kluziště s umělým povrchem.

Hned 1. října – v den otevření­ - jsme se s děvčaty osmé a deváté třídy za krásného slunečného počasí v rámci hodin tělesné výchovy vydaly kluziště otestovat. Po zaplacení vstupného a vypůjčení bruslí následovalo obutí a hurá na “led“.

První pocity sice byly smíšené, ale po chvilce děvčata bruslila jako o závod. V průběhu bruslení se dostavil fotograf, který vše zdokumentoval (foto na stránkách města:  http://www.mesto-kunovice.cz/rezervace-terminu-kluziste-v-arealu-jizdy-kralu-kunovice/) a také kameraman z televize Slovácko. Tak se naše děvčata stala mediálními hvězdami!

Čas vymezený na bruslení uplynul jako voda a nám nezbývalo nic jiného, než se vrátit do školy.

V pondělí si vyzkoušeli kluziště žáci druhé třídy a chlapci šesté a sedmé třídy, kteří si po rozbruslení zahráli i florbal na bruslích.

Za pěkného počasí se v úterý zdokonalili v bruslení žáci páté třídy.

Již nyní se děti těší na příští týden, kdy opět půjdou v hodinách tělocviku bruslit na kluziště s umělým povrchem. Je to příjemné zpestření výuky, které vede k další pohybové aktivitě, a proto děkujeme městu Kunovice za tento sportovní zážitek.