Dějepisný projekt Holocaust

před 7 roky, 8.11.2017

6. listopadu 2017 se žáci 8. a 9. třídy v rámci dějepisu zapojili do Projektu Krokus, realizovaný irskou organizací Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.
Tento projekt nabízí konkrétní možnost, jak přiblížit tematiku holocaustu mladým lidem a zvyšovat tak povědomí o nebezpečích diskriminace, předsudků a fanatismu.
V rámci projektu žáci zasadili cibulky žlutých krokusů jako připomínku jednoho a půl milionu židovských a tisíců dalších dětí, jež zemřely během holocaustu.  Žlutá barva připomíná žlutou Davidovu hvězdu, jež byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit.
Cibulky krokusů by měli vykvést na konci ledna - kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna).
Tento projekt je realizován již několik let na školách po celém světě.

PhDr. Jana Jurásková