Exkurze do SŠ letecké v Kunovicích

před 2 roky, 27.9.2022

Na úterý 26. 9. 2022 jsme se my, žáci sedmé třídy, moc těšili. Jeli jsme totiž na návštěvu do Střední školy letecké v Kunovicích, kde jsme prožili opravdu zábavné dopoledne.

Po přátelském přivítání a  stručném seznámení s programem jsme se rozdělili do tří skupin a ihned začala akce. Každá skupina se vystřídala na těchto třech činnostech: 1. letecký simulátor, 2. výroba stojánku na letadélko a 3. práce s brzdou a kolem opravdového letadla.

Práce na letadle

Naše šestičlenná skupina se rozdělila na tříčlennou a já se dvěma spolužačkami jsme demontovali brzdu a zkontrolovali, zda nejsou obroušené brzdové písty. Vše bylo v pořádku, takže jsme brzdu složili do původního stavu a dali zpátky na kolo.

Martin, Julie a Sára

Naše tříčlenná holčičí  skupina vyměnila kolo na letadle, které bylo velmi těžké a uprostřed  velmi složitě vyrobené. Největší práci nám dala těsnící gumička, kterou jsme nemohly nasadit, neustále se odtrhávala a nechtěla držet. Ale přesto jsme ji dokázaly umístit! Čokoládu, kterou nám mladý instruktor slíbil, jsme bohužel nedostaly.

Sára, Bohdana, Amálie

Flight simulator

Vešli jsme do tmavé místnosti, kde byl projektor, počítač a ovládání letadla. Nejprve šel pilotovat Rosťa, naštěstí s menšími problémy vzlétl, ale po pár minutách málem urval knipl a nakonec skončil v Moravě. Výsledek: nic- moc.

Další byl na řadě Kuba, který dělal piruety a různé triky – pak díky vysokému tlaku upadl do bezvědomí a nevybral to!

Potom se za knipl posadil Ota a místo ultralightu letěl vojenskou stíhačkou F-15. Letěl, dělal piruety, vybral jasný pád – aspoň ten první, druhý už ne…

Pak šel Ríša, nejprve se trochu bál, ale letěl vcelku v pohodě, málem však narazil do Katedrály s. Víta v Praze.

Sam dosáhl vysokého tlaku v kabině a letadlo se zničilo.

Bylo to zábavné a všichni jsme se na pár chvil stali piloty.

Michal, Richard, Ota, Samuel, Rosťa, Jakub

Stojánek na letadélko

V jedné z dílen školy si každý z nás vyrobil kovový stojánek na letadlo. Potřebovali jsme: plechové plíšky, kladivo, důlník, pilník, svěrák, vrtačku, úhelník, rýsovací jehlu a samozřejmě nákres.

Práce to byla titěrná, museli jsme být přesní a velmi pečliví, ale všem se nám výrobek podařil a už zdobí poličky v našich pokojíčcích.

Aneta, Alex, Filip, David a Kirill

Děkujeme panu učiteli Ludvíkovi za vřelé přijetí a perfektní organizaci.