Exkurze do Uh. Brodu a Luhačovic

před 6 roky, 21.5.2018

Osmáci na exkurzi v Muzeu J. A. Komenského v Uherském Brodě a ve Vincentce a.s. v Luhačovicích

Dne 17. 5. se žáci zúčastnili náročné exkurze hned ve dvou městech, a to v Uherském Brodě a v Luhačovicích. V muzeu v Uh. Brodě se seznámili se životem a dílem J. A. Komenského, ba nahlédli do studnice poznání i do knihovny. Poté se rychle přesunuli do plnírny minerálních vod v Luhačovicích. Zde si prohlédli moderní výrobní zařízení – poloautomatickou linku a zařízení na úpravu minerální vody. Ředitel firmy seznámil žáky s původem léčivé vody Vincentka.

Po prohlídce se děti přesunuly na Lázeňské náměstí, kde na ně čekala poznávací hra. Žáci se s velkou chutí pustili do plnění zadaných úkolů, a protože všichni dané úkoly splnili na výbornou, odměna na ně dlouho nečekala – teplé lázeňské oplatky

Exkurze se velmi vydařila, přinesla žáků nové poznatky.