Florbalisté: důstojný start

před 7 roky, 2.12.2017

Ostrý start do svého druhého roku účinkování v Žákovské lize florbalu (Žaliflo) mají za sebou naši mladší žáci (5. až 7. třída). V jejich kategorii se letos sešly jen čtyři týmy, zato samí premianti minulých ročníků: Sportovní škola UH, Gymnázium UH a domácí ZŠ Unesco UH, na jejichž půdě se celoroční soutěž odehrává už dvě desítky let!

V průběhu sezóny se tak s každým soupeřem utkáme čtyřikrát, čeká nás celkem 12 zápasů - z této porce máme po včerejšku třetinu za sebou. A s dvěma remízami a jednou porážkou o gól můžeme být zatím spokojeni. Ale vezměme to popořádku:

Do nového ročníku jsme vstoupili sice o rok starší, ale bez hlavní opory toho premiérového: Jakub Krchňáček "přestoupil" ke konkurenci a reprezentuje svou nynější školu, Gymnázium UH. A právě tento tým byl naším úvodním soupeřem! Do zápasu jsme nastoupili nebojácně a soustředěným výkonem jsme dlouho usilovali i o bodový zisk - nejtěsnější porážka 2:3 se zrodila až v samotném závěru a kromě cenných zkušeností jsme si domů odnášeli i respekt soupeřů.

Po dvoutýdenní pauze nás čekal náročný dvojzápas se ZŠ Unesco UH. Rozhodli jsme se proto rozdělit náš nepočetný kádr a v prvním utkání změnili rozložení týmu. Porážka 0:4 nás definitivně zbavila chuti experimentovat a po krátké pauze jsme v odvetě plné zvratů získali první ligový bod za remízu 3:3!

První prosincový pátek jsme vyzvali k odvetě celek Gymnázia UH. V duelu plném zvratů se rozstřílel Ondra Nemrava, autor 4! branek. A protože svůj maximální výkon podali všichni hráči a na vlastní góly to skončilo nerozhodně 1:1, těšíme se ze zasloužené remízy 5:5 a druhého bodu v Žákovské lize florbalu.

Dodejme, že letos tvoří základní sestavu pětice Šimon Joura - Matěj Hartman, Martin Kohutič, Ondřej Nemrava a Jiří Lorenc, které doplňuje benjamínek Marek Kovaľ z 5. třídy.