Florbalisté sehráli okrsková kola

před 7 roky, 29.10.2017

Ještě před podzimními prázdninami sehráli mladší i starší žáci okrsková kola základních škol ve florbalu. K menším školám nepříliš přátelský hrací systém vedl k velkému poklesu zájmu venkovských škol o tuto soutěž.

A tak se až na výjimky potkáváme pouze s týmy reprezentujícími velké městské školy. Letos (stejně jako vloni) nedošlo ani na výjimky, protože ať už losoval vedoucí mužstva nebo zástupce hráčů, ve skupinách jsme se potkali pouze se školami aspirujícími na postup do okresního kola. Na souboj s konkurenční školou U Pálenice nebo s týmem Březolup si opět musíme počkat. Takže naše bilance je velmi jednoduchá:

Starší žáci po velkém boji prohráli se Sportovkou z Uherského Hradiště, pořádajícím Gymnáziem UH a se ZŠ Staré Město. Střelcem naší čestné branky byl Ondra Pehal.

Mladší hráči na úvod potrápili hokejisty z Uherského Ostrohu a poté nestačili na opět na Gymnázium UH. V posledním zápase místo branek nastřelovali tyče a těsně prohráli se ZŠ Unesco. Autory branek na tomto turnaji byli Jirka Lorenc a Šimon Joura.