Halloweenská módní přehlídka

před 5 roky, 1.11.2019

Poslední říjnový večer se v anglicky mluvících zemích nese ve znamení svátku Halloween. Tento svátek má kořeny v prastaré tradici dávných Keltů, kteří se loučili s létem a slavili příchod nového roku.  Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu, kde si ,,koledují“ o sladkosti.

Žáci prvního stupně ZŠ Červená cesta si připomněli Halloween formou módní přehlídky a halloweenských soutěží. Celá tělocvična se proměnila v čarovné místo plné duchů a pohádkových postav, kde byla správná halloweenská atmosféra.  Žáci představovali svou masku v anglickém jazyce.

Porota měla za úkol vybrat nejkrásnější masku halloweenské módní přehlídky. Rozhodla se pro Jakuba Zelíka z 1. třídy, který vyhrál netradiční halloweenský dort.  Soutěžilo se také ve třech disciplínách: vymetání strašidel pomocí dýně, pohyblivé oči, pyramida duchů.

Účast byla hojná, zapojilo se přes devadesát procent žáků prvního stupně.

Děti si užily mnoho zábavy.

PhDr. Jana Jurásková