Jak vzniká kniha

před 7 roky, 28.11.2017

Ve středu 22. 11. k nám zavítala začínající spisovatelka Alena Filová Zedníčková, která si pro členy čtenářského kroužku připravila besedu o své vznikající knize. Kniha, kterou autorka napsala, není prozatím vydána.

Autorka nejdříve povídala dětem o tom, jak kniha vzniká, co všechno je k tomu potřebné. Tím navázala na vzdělávací program vydavatelství Fragment – Jak se dělá kniha, který už děti absolvovaly v předešlém kroužku. Zajímavé bylo povídání o tom, jak se dostala ke psaní. Začínala se zážitky z cesty po Africe, pokračovala soutěží pro začínající spisovatele. Tady napsala fejeton a zpracovala jeden díl navrhovaného seriálu. Náměty čerpá z vlastního života a protkává je vlastní fantazii.

Ve své knížce rozvíjí příběh dvou pohádkových postav – pejska Pepina a medvídka Guláška. Jsou to hračky jejích dětí, se kterými si povídají. Děti si vyslechly ukázky z kapitol Narozeniny a Nápad.

V kapitolce Nápad, se rozhodly děti z MŠ věnovat svoje plyšáky z krabice dětem v Africe.

Děti paní Alenu zaujatě poslouchaly a nestyděly se zeptat na něco zajímavého.

Na konci besedy nakreslily obrázky plyšáků pro africké děti.