Masopustní karneval

před 9 roky, 28.1.2016

Ve třídách I. stupně  jsme si rámci projektu Masopust povídali o zvycích, které toto období provází. A protože k masopustu patří karnevalové veselí, ve třídách se usilovně  vyráběly masky. I v kroužku kuchtění se děti naučily péct „Boží milosti“patřící k této době. Vše vyvrcholilo v pátek 28. ledna ve školní tělocvičně, kde proběhl maškarní karneval. Každá třída se reprezentovala spoustou krásných masek, proto se na vyhodnocení  podílely také samy děti.  Součástí karnevalu byly netradiční závodivé hry, do kterých se zapojily všechny karnevalové masky. Nejvíce se fandilo při přetlačované s těžkým plným míčem. Nechyběla ani jízda na pedalech, nafukování balonků, namotávání bonbonů na niti a spousta dalších. A po karnevalu bylo třeba ještě vyzvednout vysvědčení ve třídě a pak už hurá na prázdniny!