Mladí střelci SSK SBTS Aircraft Kunovic završili úspěšnou sezónu se 24 medailemi

před 9 roky, 5.10.2015

Ve dnech 2.a 3.října 2015 se mladí členové Sportovního střeleckého klubu SBTS Aircraft Kunovice a střeleckého kroužku při ZŠ Červená cesta pod vedením SBTS Aircraft Kunovice zúčastnili Mezinárodního Mistrovství Svazu branně technických sportů ČR v branném víceboji mládeže v areálu rekreačního zařízení Prudká na Tišnovsku.
Mistrovství se zúčastnilo sedmdesát pět mladých střelců v soutěži jednotlivců a dvacet pět tříčlenných družstev.
Mladí sportovci soutěžili v běhu na trati dlouhé 2 100 metrů a plnili další disciplíny, hod granátem na dálku a na cíl, azimut, střelbu na přesnost a na sklopné terče a překonávání překážek.
Mladší žáci v kategorii do 12 let Pelikán Petr, Tomešek David a Brožovič Michal si vybojovali stříbrné medaile a
Pelikán Petr byl vyhodnocen jako nejlepší mladší žák v soutěži jednotlivců. V kategorii žáků od 13 do 16 let družstvo ve složení Jelénková Johana, Pečenka Josef a Kříž Martin získalo rovněž stříbrné medaile aMartin Kříž si vybojoval zlatou medaili ve střelbě.

Kunovičtí mladí střelci tímto posledním závodem ukončili úspěšnou účast na seriálu soutěží Mistrovství SBTS ČR mládeže v roce 2015, ve kterém získali v soutěži družstev i jednotlivců celkem 24 medailí.

Jurásek Jiří

Družstvo starších žáků SBTS Kunovice zleva: Jelénková Johanka, Jožka Pečenka a Martin Kříž

Družstvo mladších žáků SBTS Kunovice zleva: Brožovič Michal, Pelikán Petr, Tomešek David

Martin Kříž si vybojoval zlatou medailí ve střelbě

Pelikán Petr byl za svůj výkon vyhodnocen jako nejlepší soutěžící v kategorii do 12 let

druhá řada zleva: asistentka trenéra Lenka Kvasnicová, trenér Dr. Jiří Jurásek, Martin Kříž, Josef Pečenka,
přední řada zleva: Petr Pelikán, David Tomešek, Michal Brožovič a Johanka Jelénková