Na cestě kolem světa jsme prošli čtyři světadíly

před 8 roky, 28.6.2016

Poslední dny školního roku si žáci VII. třídy zpestřili výletem do Zoologické zahrady v Lešné. Vybrali si tuto krásnou ZOO, aby zde strávili při prohlídce několik příjemných chvil. Na začátek jim třídní paní učitelka Krchňáčková domluvila průvodkyni, která je podrobně seznámila se životem a zvláštnostmi opiček a tučňáků. Na konec působivého vyprávění je zavedla do Zátoky rejnoků, kde pse o umytí rukou  mohly děti samy dotýkat těchto zajímavých mořských živočichů, kteří byli moc přítulní, hlavně když dostali své oblíbené pochoutky, které si mohli všichni zájemci o krmení zakoupit u stánku. Patrik vyzkoušel i pohotovost dozorců, když mu urychleně vylovili ze dna bazénu kameru, která mu tam vypadla, když natáčel na video řádění rejnoků. Naštěstí byla voděodolná a rejnoci ji nepovažovali za vhodné jídlo. 

Pak se všichni vydali na průzkum zahrady a jejich obyvatel, navštívili jednotlivé části s názvy světadílů s typickými zvířaty pro tuto oblast, obdivovali dovádění některých ,,obyvatel", nebo je hledali v korunách stromů a zákoutích, kam se ukryli, aby mohli nerušeně odpočívat. 

Čas rychle ubíhal, někteří jedinci žhaví po nových vědomostech, si hledali odpovědi na otázky, které obdrželi s pracovními listy, další byli spokojeni, že si mohli koupit na památku suvenýry pro sebe i pro své blízké. A ti, co ještě měli pocit, že měli málo pohybu,  se vyřádili na prolézačkách.

V odpoledních hodinách se všichni příjemně unaveni a plni dojmů vrátili zpět do svých domovů.