Naši malí atleti znovu zářili!

před 6 roky, 26.9.2017

Tak jako v minulých letech, tak i letos se naši mladí atleti zúčastnili již 7. ročníku atletického čtyřboje v Polešovicích, tentokrát za asistence Maxipsa Fíka a podpory atletického trenéra Jaroslava Vlčka a juniorské reprezentantky České republiky, sprinterky Kateřiny Vávrové. Závodů se zúčastnilo 10 škol z okresu Uherské Hradiště. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích - mladší a starší, dívky, chlapci zvlášť. Závodníci museli zvládnout běh na 50 a 300 metrů, mladší ještě skok z místa a hod plným míčem a starší skok do dálky a hod kriketovým míčkem. V průběhu závodů se běžely také štafety na 4x 150 metrů. Mezi jednotlivými disciplínami si mohly děti vyzkoušet netradiční sportovní aktivity – překážkový běh, hod raketkou, jízdu na pedalu či cvičení na rovnováhu. Nejlepší závodníci byli oceněni medailemi a diplomy, které i letos předávali Kateřina Vávrová a Jaroslav Vlček. Vítězné štafety získaly pohár, všichni účastníci dostali náramek atletického čtyřboje a každá škola pamětní list.

Z našich žáků naší školy si nejlépe vedla Emma Šuranská, která byla nejlepší ze všech 40 závodnic a zvítězila v kategorii starších děvčat!                     

Za zmínku stojí také umístění dalších závodníků:

5. místo - Nicol Kožíková – starší děvčata

6. místo - Eliška Bělohradová – starší děvčata, Libor Malina a Matyáš Flek – starší chlapci

9. místo - Marek Kovaľ – starší chlapci


I ve štafetách jsme dosáhli na stupně vítězů. Štafeta starších děvčat ve složení Nicol Kožíková, Eliška Bělohradová, Eliška Lorencová a Emma Šuranská doběhla na 2. místě. Ještě lépe si vedla štafeta starších chlapců – Marek Kovaľ, Filip Drobisz, Matyáš Flek a Libor Malina, která v konkurenci devíti štafet byla nejlepší a patří jí 1. místo!


Zrcadlo výsledků našich dětí:

Na 1. místě se v jednotlivých disciplínách umístili:

Emma Šuranská běh 50 m, hod kriketovým míčkem

Libor Malina běh 300 m, skok do dálky

2. místo

Emma Šuranská běh 300m

3. místo

Emma Šuranská skok do dálky

Matyáš Flek hod kriketovým míčkem, skok do dálky


Všem dětem blahopřeje k dosaženým výkonům a děkuje za vzornou reprezentaci školy Mgr. Šárka Smělíková