Naši žáci na vlnách Českého rozhlasu Zlín

před 6 měsíci, 9.2.2024

Žáci 7. třídy se pod vedením paní učitelky PhDr. J. Juráskové zapojili do dějepisného projektu Příběhy našich sousedů, organizace Paměť národa, Post Bellum.

Šestičlenný žákovský tým se rozhodl vyslechnout vyprávění pamětnice Aleny Škráškové, která vyprávěla o svém otci Tomáši Trubákovi, hrdinovi, který se odvážně postavil proti nacistickému útlaku za druhé světové války. Informace podal také její synovec Mgr.A. Ivan Pecháček a pan Antonín Kadlčík z Kunovic. V průběhu půlročního projektu se žáci zúčastnili workshopů Jak natočit pamětníka a Jak vyprávět příběh pod vedením koordinátorky - moderátorky Českého rozhlasu Zlín J.  Barboříkové. Měli za úkol připravit si otázky, nahrát pamětnici při rozhovoru a pak sepsat scénář a zpracovat reportáž o životě jejího otce.

Součástí projektu bylo také nahrávání reportáže v Českém rozhlase Zlín.

Příběh paní Aleny Škráškové je nejen o ztrátě otce, ale také o výzvách, kterým se mohou lidé postavit a tak vytvářet lepší svět pro budoucí generace.

Psali o projektu - viz níže: