Nový rok ve školní družině

před 6 roky, 8.1.2019

Na začátku nového roku většinou bilancujeme, co se nám v tom starém roce povedlo. Na začátku září jsme měli v ŠD týden otevřených dveří, aby se rodiče nebo jiní návštěvníci mohli seznámit s činností naší družiny. Potom již začalo nacvičování vystoupení na akademii, které vyvrcholilo 25. října  Slavnostní akademií ke 100. výročí České republiky a 105. výročí naší školy. Potom jsme si trochu vydechli a mohli si více hrát. Třeba se nám podařilo složit fantastické mořské puzzle o tísíci dílcích.

V listopadu jsme se začali chystat na adventní čas. Připravovali jsme ozdoby na městský vánoční stromeček a povídali jsme si o adventu. Proto nás nepřekvapilo, když 5. prosince za námi přišel Mikuláš se svojí andělsko-čertovskou suitou. Každé dítě jim zazpívalo a od anděla dostalo malou, sladkou odměnu. Mikuláš byl spokojený a slíbil, že příští rok se zase přijde na děti podívat.

Potom už přišly na řadu družinové adventní dílničky. Byla přichystána spousta možností výroby  vánočních dekorací, se kterými dětem pomohly nejen paní vychovatelky, ale i bývalé žákyně naší školy. Děkujeme Verči, Terce a Sáni za pomoc.

Další poděkování patří našim maminkám, které poslaly příspěvek na vánoční posezení v podobě vánočního cukroví a sušeného ovoce. Děti báječná cukrovíčka zapily vánočním punčem, zazpívaly si koledy a hlavně si zahrály velkou vánoční hru. Domů jsme se rozcházeli spokojení a s očekáváním krásných volných svátečních dnů.

Do nového roku přejeme Vám i nám hodně zdraví, píle, trpělivosti a pohody. Těšíme se z Vaší přízně a spolupráce.

Vaše školní družina Červená cesta

Plánované akce a aktivity