foto - Pět pohárů pro florbalisty

před 8 roky, 13.6.2016

V sobotu 11. června proběhla ve sportovní hale další z řady žákovských florbalových soutěží. Protože jsme chtěli dát šanci zahrát si na velkém turnaji všem dětem, které pilně navštěvují florbalový kroužek, postavili jsme hned pět družstev ve třech věkových kategoriích, čemuž odpovídala i účast našich soupeřů. Z Ostrožské Lhoty, Spytihněvi a Napajedel dorazila desítka dalších týmů a tak se místy bouřlivé divácké kulise naskytla možnost sledovat hned tři turnaje, přičemž každého z nich se zúčastnilo 5 týmů.
V nejmladší kategorii od 1. do 3. třídy se naši zástupci teprve v posledních týdnech začali seznamovat s velkou hrací plochou, přesto A tým postoupil až do finále a ani hráči B týmu mezi mantinely nezabloudili. Největší pohár v této kategorii putoval do Spytihněvi.
I v kategorii hráčů ze 4. a 5. třídy jsme měli svého zástupce ve finále, tentokrát byla nad naše síly sestava z Napajedel.
Mezi staršími žáky a žákyněmi došlo na několik velmi zajímavých soubojů. Nejprve naše děvčata od Červené cesty s brankářskou oporou Liduškou Dostálíkovou za zády porazila dívčí výběr z Ostrožské Lhoty a důstojně tak završila tři a půl roku trvající pouť florbalovým kroužkem, okořeněnou účastí na řadě turnajů a také letním prázdninovým soustředěním s dvoufázovým tréninkem. Následně se proti sobě v boji o 3. příčku postavily dva domácí týmy: hoši a holky. Hoši vyhráli, i když jim Anička Ertlová vstřelila bouřlivě oslavovaný gól. Na lepší než třetí místo tentokrát o dvě opory včetně kapitána Martina Zpěváka oslabený tým neměl. Prvenství mezi nejstaršími vybojovala Napajedla před Ostrožskou Lhotou.
Co dodat? Tentokrát ohlédnutí s trochou nostalgie za těmi, kteří letos Červenou cestu opouštějí, ale také s nadějí, že letošní začátečníci vytrvají v pilném tréninku a radostně budou ignorovat svody virtuálního světa.

IVo