Podzim - projektové vyučování v naší třídě

před 9 roky, 25.11.2015

Podzim – projektové vyučování, které proběhlo v pátek 23. října ve čtvrtém ročníku, přineslo nejen hodně krásných výrobků, ale také plno poznání a zábavy.

Nejdříve jsme spolu s dětmi vyrazili na procházku po okolí, jejímž cílem bylo nasbírat všechno krásné, co nám na podzim příroda nabízí. Asi po hodince jsme už měli vrchovaté košíky, tašky i sáčky, a tak jsme se vrátili do školy.

Zde děti čekalo menší překvapení. Co jiného by měli mít ke svačině než pečené brambory ve slupce? K tomu jsme si popíjeli teplý šípkový čaj s medem a citronem, prostě dobrota. Pak jsme ještě chvilku zobkali slunečnicová semínka s oříšky a hurá zpět do práce. Ve skupinách děti musely poznávat stromy, číst, počítat, vymalovávat, kroužkovat - prostě plnit úkoly.

Myslím, že asi nejoblíbenější částí bylo vlastní tvoření. Ani zvonění některé neodtrhlo od jejich práce. Výsledek stál za to, posuďte sami.

.

MaB